1Вярно е това слово: Ако се ревне някому епископство, добро дело желае.2Прочее, епископът трябва да бъде непорочен, мъж на една жена, самообладан, разбран, порядъчен, честолюбив, способен да поучава,3не навикнал на пияни разправии, не побойник, а кротък, не крамолник, не сребролюбец;4който управлява добре своя си дом и държи чадата си в послушание с пълна сериозност;5(защото ако човек не знае да управлява своя си дом, как ще се грижи за Божията църква?)6да не е нов във вярата, за да се не възгордее и падне под същото осъждане с дявола.7При това, той трябва да се ползува с добри отзиви и от външните, за да не падне в укор и в примката на дявола.8Така и дяконите [трябва да бъдат] сериозни, не двуезични, да не обичат много вино, да не бъдат лакоми за гнусна печалба,9да държат с чиста съвест тайната на вярата.10Също и те първо да се изпитват и после да стават дякони, ако са непорочни.11Тъй и жените [им] {Или: дякониците.}[ трябва да бъдат] сериозни, не клеветници, самообладани, верни във всичко.12Дяконите да бъдат мъже [всеки] на една жена, и да управляват добре чадата си и домовете си.13Защото тия, които са служили добре като дякони, придобиват за себе си добро положение и голямо дръзновение във вярата на Христа Исуса.14Надявам се скоро да дойда при тебе; но това ти пиша,15в случай, че закъснея, за да знаеш, как трябва да се обхождат [хората] в Божия дом, който е църква на живия Бог, стълб и подпорка на истината.16И без противоречие, велика е тайната на благочестието: - Тоя, "Който биде явен в плът, Доказан чрез Духа, Виден от ангели, Проповядан между народите, Повярван в света, Възнесен в слава".