1Господари, отдавайте на слугите си безпристрастно това, което е справедливо, като знаете, че и вие имате Господар на небесата.2Постоянствувайте в молитва, и бдете в нея с благодарение.3Молете се още и за нас, да ни отвори Бог врата за словото, тъй щото да говоря тайната, [която е] в Христа, за която съм и в окови,4да я изявя така, както трябва да говоря.5Обхождайте се мъдро към външните, като изкупувате благовремието.6Това, което говорите, да бъде винаги с благодат, подправено със сол, за да знаете как трябва да отговаряте на всекиго.7Що се касае до мене, всичко що ви каже любезният брат и верен служител и съработник в Господа, Тихик,8когото пратих до вас нарочно за това, да узнаете моето състояние, и той да утеши сърцата ви.9[Изпратих с него] и верния и възлюбен брат Онисима, който е от вас. Те ще ви кажат всичко за тука.10Поздравява ви Аристарх, който е затворен с мене, и Варнавовият сестрин син Марко, (за когото получихте поръчката: ако дойде при вас приемете го),11и Исус, наречен Юст. От обрязаните тия [са] единствени [мои] съработници за Божието царство, които са ми били утеха.12Поздравява ви служителят Исус Христов, Епафрас, който е от вас, и който всякога усърдно се моли за вас, да стоите съвършени и напълно уверени във всичко [що е] Божията воля.13Защото свидетелствувам за него, че се труди много за вас и за тия, които са в Лаодикия и в Иерапол.14Поздравяват ви възлюбеният лекар Лука и Димас.15Поздравете братята, които са в Лаодикия и Нимфана с домашната й църква.16И като прочетете това послание помежду си, наредете да се прочете и в лаодикийската църква; и онова, което е от Лаодикия, да го прочетете и вие.17И кажете на Архипа: Внимавай на службата, която си приел от Господа, да я изпълниш.18Поздрава пиша аз, Павел, със собствената си ръка. Помнете оковите ми. Благодат да бъде с вас. [Амин].