Serbian: Cyrillic

Philippians

1

1Од Павла и Тимотија, слугу Исуса Христа, свима светима у Христу Исусу који су у Филиби, с владикама и ђаконима:2Благодат вам и мир од Бога Оца нашег и Господа Исуса Христа.3Захваљујем Богу свом кад се год опоменем вас,4Свагда у свакој молитви својој за све вас с радошћу молећи се,5Што ви постадосте заједничари у јеванђељу, од првог дана и до данас;6Уздајући се у ово исто да ће Онај који је почео добро дело у вама довршити га тја до дана Исуса Христа.7Као што је право да ја ово мислим за све вас, јер вас имам у срцу у оковима својим и у одговору и потврђивању јеванђеља, као све заједничаре са мном у благодати.8Јер Бог ми је сведок да вас љубим љубављу Исуса Христа,9И зато се молим Богу да љубав ваша још више и више изобилује у разуму и свакој вољи,10Да кушате шта је боље, да будете чисти и без спотицања на дан Христов,11Напуњени плодова правде кроз Исуса Христа, на славу и хвалу Божију.12Хоћу, пак, да знате, браћо, да ово што се ради са мном изиђе за напредак јеванђеља,13Тако да се разгласи у свој судници и код свих осталих да су моји окови за Христа.14И многа браћа у Господу ослободивши се оковима мојим већма смеју говорити реч Божију без страха.15Истина, једни из зависти и свађе, а једни од добре воље Христа проповедају.16Тако ови, упркос, Христа објављују нечисто, мислећи да ће нанети жалост мојим оковима;17А ови из љубави, знајући да за одбрану јеванђеља лежим у тамници.18Шта дакле? Било како му драго, дволичењем или истином, Христос се проповеда; и зато се радујем, а и радоваћу се;19Јер знам да ће ми се ово збити на спасење вашом молитвом и помоћу Духа Исуса Христа.20Као што чекам и надам се да се ни у чему нећу постидети, него да ће се и сад као свагда са сваком слободом Христос величати у телу мом, било животом или смрћу.21Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.22А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.23А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;24Али остати у телу потребније је вас ради.25И ово знам јамачно да ћу бити и остати код свих вас на ваш напредак и радост вере,26Да хвала ваша мноме изобилује у Христу Исусу кад вам опет дођем.27Само живите као што се пристоји јеванђељу Христовом, да вас видим кад дођем или ако вам не дођем да чујем за вас да стојите у једном духу и једнодушно борите се за веру јеванђеља,28И ни у чем да се не плашите од противника; које је њима знак погибли а вама спасења, и то од Бога;29Јер се вама дарова, Христа ради, не само да Га верујете него и да страдате за Њ,30Имајући ону исту борбу какву у мени видесте и сад чујете за мене.